O firmie

Strategia LaserTec

Strategia LaserTec opiera się na rozwoju uzyskiwanym poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych i technicznych oraz innowacji w każdym obszarze, a także na dbałości o wysoką jakość oferowanych produktów i wykonywanych usług.

Istotnym aspektem wyróżniającym LaserTec jest wieloletnie doświadczenie w zakresie technologii laserowych, w zakresie R&D, świadczenia usług, jak i budowania stanowisk zrobotyzowanych i linii produkcyjnych opartych o innowacyjne technologie laserowe. Pozwala to tworzenie produktów w oparciu o robotyzację i automatyzację procesu produkcyjnego podnoszącego znacząco wydajność i jakość produktu końcowego.

Wieloletnie doświadczenie

Spółka LaserTec istnieje na rynku od 2002 r. Początkowo specjalizowała się w obróbce metali, a od 2008 roku wdraża i udoskonala technologie laserowe w zakresie m.in. laserowych technologii utwardzania metali, technologii laserowego łączenia materiałów różnoimiennych, laserowej regeneracji części maszyn i urządzeń i innych. W oparciu o opracowane przez siebie technologie laserowe, LaserTec projektuje i buduje zrobotyzowane i zautomatyzowane stanowiska do procesów laserowych dedykowane konkretnem procesom produkcyjnym.

Od 2015 roku w LaserTec produkujemy moduły bateryjne na zlecenie wiodących europejskich firm z branży transportowej, autobusowej, kolejowej, pojazdów specjalnych oraz przemysłowych magazynów energii. Produkując moduły bateryjne oraz tworząc zautomatyzowane stanowiska do ich produkcji, opracowaliśmy unikalną technologię łączenia ogniw energetycznych.

LaserTec w swojej ofercie posiada własne rozwiązania magazynów energii dla gospodarstw domowych, przemysłu oraz farm fotowoltaicznych. Ponadto Spółka opracowuje i produkuje baterie trakcyjne w technologii litowo-jonowej do pojazdów elektrycznych oraz urządzeń przemysłowych.

 

...

Grupa kapitałowa LaserTec

Grupa Kapitałowa LaserTec to zespół kilku spółek o wysokich kompetencjach w zakresie technologii bateryjnych, jak również technologii laserowych dla przemysłu, a także robotyzacji i automatyzacji procesów.

...

Grupa LaserTec w liczbach

2002 r.

Powstanie firmy
LaserTec

14 lat

Doświadczenia
w technologiach
laserowych

10 lat

Doświadczenia
bateryjnego

90 osób

Zatrudnionych

600+

Klientów

300+

Partnerów

4 filie

Polska - Tychy, Wrocław, Warszawa, Austria
- Bruck an der Leitha,

1. firma

W Polsce, która
wprowadziła laserowe
hartowanie i napawanie

...

Oferta LaserTec S.A.

Posiadamy w swojej ofercie własne rozwiązania magazynów energii dla przemysłu, gospodarstw domowych oraz farm fotowoltaicznych. Opracowujemy i produkujemy także baterie trakcyjne do pojazdów elektrycznych oraz urządzeń przemysłowych.

Magazyny energii to urządzenia pozwalające gromadzić energię elektryczną wytworzoną przez odnawialne źródła energii (np. Instalację fotowoltaiczną lub wiatrową) lub pobraną bezpośrednio z sieci.

  • Magazyny energii do zastosowań domowych (nisko i wysokonapięciowe) o pojemności 10 kWh, 14 kWh, 20 kWh i 26 kWh (można je łączyć w większe systemy).
  • Magazyny energii do zastosowań przemysłowych o pojemności 26 kWh, 40 kWh, 66 kWh, 124 kWh oraz 265 kWh (można je łączyć w większe systemy).
  • Baterie trakcyjne do pojazdów elektrycznych, m.in. do pojazdów kategorii L (skutery, trójkołowce, pojazdy typu „melex”), wózków widłowych, pojazdów AGV.
  • Baterie li-ion do maszyn budowlanych, górniczych itp.

Zespół LaserTec specjalizuje się także w opracowaniu i wdrażaniu technologii laserowych do procesów przemysłowych. Innowacyjne technologie laserowego: spawania, hartowania, napawania, cięcia 3D, czyszczenia oraz spawania hybrydowego pozwalają na zwiększenie wydajności procesu produkcyjnego, jakości wykonywanych usług i produktów, a także tworzeniu niestandardowych i powtarzalnych rozwiązań w procesach wytwarzania.

Wdrożone systemy zarządzania jakością

Uzyskane certyfikaty

Masz więcej pytań?
Skontaktuj się z nami!

Masz więcej pytań lub chcesz dostać spersonalizowaną ofertę przygotowaną w oparciu o Twoje wymagania?

Kontakt