O firmie

Strategia LaserTec

Strategia LaserTec opiera się na rozwoju uzyskiwanym poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań i innowacji, a także na dbałości o jakość oferowanych produktów. Istotnym celem Spółki jest uzyskanie statusu lidera rynkowego i technologicznego, jako globalnego producenta baterii litowo-jonowych oraz magazynów energii.

Istotnym aspektem dającym przewagę konkurencyjną jest bogate doświadczenie w budowie stanowisk zrobotyzowanych i linii produkcyjnych opartych o innowacyjne technologie laserowe. Stanowiska te charakteryzują się elastycznością w ew. przebudowie i umożliwiających bardzo dużą automatyzacje procesu produkcyjnego podnoszącego znacząco wydajność i jakość produktu końcowego.

Wieloletnie doświadczenie

Spółka LaserTec istnieje na rynku od 2002 r. Do roku 2014 podstawową działalnością Spółki była obróbka metali – frezowanie, szlifowanie oraz tłoczenie.

Od 2015 roku w LaserTec produkujemy moduły bateryjne na zlecenie wiodących europejskich firm z branży autobusowej, kolejowej, pojazdów specjalnych oraz przemysłowych magazynów energii. Produkując moduły bateryjne oraz tworząc zautomatyzowane stanowiska do ich produkcji, opracowaliśmy unikalną technologię łączenia ogniw. W tym czasie zdobyliśmy wiedzę na temat całego procesu produkcyjnego baterii litowo-jonowych.

Z czasem zespół inżynierów LaserTec został powiększony o specjalistów z zakresu projektowania baterii do pojazdów, maszyn, urządzeń i magazynów energii, którzy swoje doświadczenie zdobywali m.in. w branży automotive.

...

LaserTec S.A. w liczbach

2002 r.

Powstanie firmy
LaserTec

13 lat

Doświadczenia
w technologiach
laserowych

10 lat

Doświadczenia
bateryjnego
w obrębie Grupy

70 osób

Zatrudnionych
w obrębie całej
Grupy

500+

Klientów w ramach
Grupy

200+

Partnerów
współpracujących
z Grupą

3 filie

w Polce - Tychy
i Wrocław, w Austrii
- Bruck an der Leitha

1. firma

W Polsce, która
wprowadziła laserowe
hartowanie i napawanie

...

Oferta LaserTec S.A.

Posiadamy w swojej ofercie własne rozwiązania magazynów energii dla przemysłu, gospodarstw domowych oraz farm fotowoltaicznych. Opracowujemy i produkujemy także baterie trakcyjne w technologii litowo-jonowej (li-ion) do pojazdów elektrycznych oraz urządzeń przemysłowych.

Magazyny energii to urządzenia pozwalające gromadzić energię elektryczną wytworzoną przez odnawialne źródła energii (np. Instalację fotowoltaiczną lub wiatrową) lub pobraną bezpośrednio z sieci.

  • Magazyny energii do zastosowań domowych (nisko i wysokonapięciowe) o pojemności 10 kWh i 26 kWh (można je łączyć w większe systemy).
  • Magazyny energii do zastosowań przemysłowych o pojemności 26 kWh, 40 kWh, 66 kWh, 124 kWh oraz 265 kWh (można je łączyć w większe systemy).
  • Baterie trakcyjne do pojazdów elektrycznych, m.in. do pojazdów kategorii L (skutery, trójkołowce, pojazdy typu „melex”), wózków widłowych, pojazdów AGV.
  • Baterie li-ion do maszyn budowlanych, górniczych itp.

Zespół LaserTec specjalizuje się także w badaniach, opracowaniu i wdrażaniu technologii laserowych do procesów przemysłowych. Innowacyjne technologie laserowego: spawania, hartowania, napawania, cięcia 3D pozwalają na optymalizację procesu produkcyjnego oraz tworzenie niestandardowych i powtarzalnych rozwiązań w procesach i wytwarzania bądź regeneracji.

Wdrożone systemy zarządzania jakością

Uzyskane certyfikaty

Masz więcej pytań?
Skontaktuj się z nami!

Masz więcej pytań lub chcesz dostać spersonalizowaną ofertę przygotowaną w oparciu o Twoje wymagania?

Kontakt